Ryanair otevře linku z Prahy do Katánie

S nástupem zimního letového řádu 2023 se posílí konkurence na lince Praha – Katánie. Kromě tří týdenních letů poskytovaných společností Wizz Air, se na této trase objeví i irský nízkonákladový dopravce Ryanair se dvěma rotacemi za týden. Letět se bude vždy v úterý a sobotu. Pro Ryanair jde o jedenáctou italskou destinaci, kterou bude z Prahy obsluhovat.

Společnost Wizz Air provozuje lety z Prahy do Katánie již od července 2021. Ačkoli během letního letového řádu poskytuje pouze dva lety týdně, v zimě plánuje letět navíc také ve čtvrtek. Na stejné trase během letního letového řádu létá i český dopravce Smartwings, a to ve středu a neděli.

Podle nového letového řádu Ryanairu, v úterý letadlo vzlétne z Prahy v 17:10, přiletí do Katánie v 19:25, odletí zpět v 20:15 a vrátí se do Prahy v 22:40. V sobotu pak odlet z Prahy proběhne již v 16:35, přílet do Itálie bude v 18:50 a návratový let je naplánován na 19:25 s příletem na letiště Ruzyně v 21:50.

Ryanair v rámci zimního letového řádu 2023 plánuje obsluhovat z Prahy celkem 30 destinací ve 13 zemích. Mezi nové destinace patří albánská Tirana, britské East Midlands nebo španělská Málaga, která se do nabídky Ryanairu opět vrací.