Šest nových linek z Prahy

Nízkonákladový letecký dopravce Ryanair rozšíří svou nabídku na pražském letišti přidáním čtvrtého letadla a zahájením šesti nových tras během zimní sezony. Celkem nabídne 27 destinací z Prahy. Zároveň zvýší počet letů na stávajících trasách. Letos chtějí přepravit 2,4 milionu lidí, což odpovídá číslům před pandemií covidu-19.

Ryanair bude nově z Prahy létat do destinací jako Katánie, East Midlands, Gdaňsk, Malaga, Sevilla a Tirana. Navíc zvýší frekvenci na dalších 12 trasách, např. do Barcelony, Madridu, Paříže a Říma.

Po přidání čtvrtého letadla do své pražské základny provede společnost investici přibližně 2,3 miliardy korun. Před začátkem pandemie měl dopravce v Praze pět letadel. V roce 2019 přepravili z Prahy 2,4 milionu lidí. Nyní, podle jejich zástupců, má dopravce v Evropě o 30% více cestujících než před pandemií, což znamená, že růst v Praze je poměrně pomalý. Na pražském letišti je Ryanair druhým největším dopravcem po společnosti Smartwings.

Zástupci Letiště Praha jsou nadšeni z rozšíření služeb Ryanairu, zejména proto, že to přináší růst i v zimním období, což dává cestujícím více možností přímých letů. Zástupce Ryanairu, Jason McGuinness, řekl, že se těší, že mohou nabídnout větší výběr a nižší ceny během zimní sezony díky 27 trasám.

Kromě Ryanairu představil svou zimní nabídku i dopravce Smartwings, který nabídne více než 20 destinací z českých letišť, včetně nové trasy do turecké Antalye.

V prvním pololetí tohoto roku Letiště Praha odbavilo 5,8 milionu cestujících, což je o 36% více než v loňském roce, ale méně než 7,8 milionu lidí v prvním pololetí 2019. Počet letů v prvním pololetí vzrostl o 12,2% na 268 765, přičemž pražské letiště obstaralo asi 52 000 z nich, což je o 16% více než v loňském roce.