Ryanair rozšiřuje letové trasy z pardubic: nová linka na costa bravu

Přední evropská nízkonákladová letecká společnost Ryanair slavnostně zahájila provoz druhé pravidelné linky z pardubického letiště. Tento významný okamžik proběhl za přítomnosti zástupců akcionářů, ředitele letiště a oblastní manažerky Ryanairu Alicje Wójcik-Gołębiowské. Od nynějška bude Ryanair létat z Pardubic na Costa Bravu dvakrát týdně, a to vždy ve čtvrtek a v neděli.

Letiště Pardubice, které kombinuje vojenský a civilní provoz, spravuje společnost East Bohemian Airport a.s. (EBA). Hlavními akcionáři jsou statutární město Pardubice a Pardubický kraj, jejichž zástupci se účastnili slavnostního zahájení. Primátor Pardubic, Jan Nadrchal, ocenil úsilí vedení letiště a zdůraznil rostoucí zájem o lety z Pardubic. „Věřím, že se v budoucnu najdou další pravidelné linky do nových destinací. Přeji letišti, aby spolupráce s Ryanair byla úspěšná a pokračovala i v nadcházejících letech,“ uvedl Nadrchal.

Pardubické letiště momentálně nabízí lety do 17 atraktivních destinací. Náměstek primátora zodpovědný za dopravu, investiční výstavbu a správu majetku města, Jan Hrabal, vyzdvihl úspěch stávající linky do Alicante, která se z původní sezónní záležitosti stala celoroční. „Doufám, že nová linka do Girony bude mít podobný úspěch. První let byl plně obsazen, což je pozitivní signál,“ uvedl Hrabal a poděkoval oblastní manažerce Ryanairu za její přítomnost a podporu.

Nová linka do katalánského letoviska s bohatou architekturou a kulturním dědictvím nabízí cestovatelům nespočet možností, jak strávit dovolenou. „Jsme nadšeni, že můžeme přivítat první let naší nové linky spojující Pardubice a Barcelonu. Pevně doufáme, že náš rozvoj na pardubickém letišti bude pokračovat i v nadcházejících sezónách,“ uvedla Wójcik-Gołębiowská.

Na slavnostním zahájení nechyběl ani zástupce Pardubického kraje, první náměstek hejtmana Michal Kortyš. „Rozvoj pardubického letiště pokračuje a tato událost potvrzuje jeho význam a oblibu mezi cestujícími,“ řekl Kortyš.

Ředitel společnosti EBA a.s., Ivan Čech, vyjádřil radost nad dalším rozšířením pravidelných leteckých linek. „Věřím, že mnoho cestujících nejen z východočeského regionu využije toto spojení s evropskou metropolí,“ uvedl Čech.

Letiště Pardubice disponuje vzletovou a přistávací dráhou a dominantním prvkem infrastruktury je terminál Jana Kašpara, který byl otevřen v lednu 2018. Náměstkyně primátora zodpovědná za kulturu a životní prostředí, Jiřina Klčová, zakončila slavnostní zahájení slovem: „Dnešní let potvrzuje rostoucí potenciál pardubického letiště. Množství spojů je jasným signálem, že letiště funguje a bude i nadále úspěšně fungovat.“

Ryanair tak opět potvrzuje svou strategii rozšiřování letových tras a Pardubice se stávají stále atraktivnější destinací pro cestující hledající pohodlné a cenově dostupné lety do oblíbených evropských destinací.