Salerno se stává novou destinací na mapě Ryanair

Podle nedávných zpráv italského deníku Il Mattino, plánuje letecká společnost Ryanair přidat do svého rezervačního systému nové lety do Salerna. Tento krok představuje významný milník v rozšíření letecké dostupnosti této malebné italské destinace.

Ryanair plánuje otevřít přímé lety do Salerna z následujících měst:

  • Milán-Bergamo: 3x týdně od 1. srpna 2024
  • Londýn-Stansted: 2x týdně od 4. srpna 2024
  • Turín: 3x týdně od 2. srpna 2024

Nové spoje byly uvedeny do prodeje dnes a společnost Ryanair k nim vydala oficiální tiskovou zprávu.

Doposud Salerno nemělo pravidelnou leteckou linku. Letecká společnost Volotea jako první projevila zájem o létání do tohoto města, plánujíc letní spoje z Cagliari, Catanie, Nantes a Verony. Následně se přidal i easyJet s plánovanými lety do Basileje, Berlína, Londýna-Gatwicku, Milána-Malpensy a Ženevy, které začnou 11. července.

Tyto letecké společnosti vnímají Salerno jako strategický bod pro turisty mířící na proslulé Amalfitánské pobřeží, oblíbené u italských i světových celebrit. Doposud byli turisté nuceni cestovat do Salerna z letiště v Neapoli, vzdáleného přibližně hodinu jízdy autem.

S příchodem nových leteckých spojení se Salerno stane mnohem dostupnějším, což usnadní cestu turistům toužícím po kráse tohoto regionu. Salerno samotné, umístěné na pobřeží Tyrhénského moře, nabízí bohatou historii, kulturní památky a nádherné přírodní scenérie. Mezi jeho hlavní atrakce patří katedrála sv. Matouše, hrad Arechi a botanické zahrady Minerva.

Díky těmto novým přímým spojům se Salerno stane ještě atraktivnější destinací pro cestovatele hledající autentický italský zážitek. Významně se tak zkrátí a zjednoduší cesta k objevování tohoto krásného koutu Itálie.

Salerno, malebné město ležící na pobřeží Tyrhénského moře, se díky novým leteckým spojením stává stále dostupnější destinací pro cestovatele. Toto kouzelné město je známé svou bohatou historií, úchvatnými památkami a nádherným přírodním okolím, což z něj činí ideální cíl pro vaši další dovolenou.

Historie a kultura

Salerno má dlouhou a bohatou historii sahající až do starověku. Město bylo významným centrem během římské doby a později středověkého období, kdy se stalo sídlem slavné lékařské školy, Schola Medica Salernitana. Dnes zde můžete navštívit řadu historických památek, které vám umožní nahlédnout do jeho fascinující minulosti.

Hlavní atrakce

  1. Katedrála sv. Matouše: Tato impozantní stavba ze 12. století ukrývá relikvie sv. Matouše, jednoho z dvanácti apoštolů. Katedrála je skvostným příkladem románské architektury a její interiér vás ohromí bohatě zdobenými mozaikami.
  2. Hrad Arechi: Tento středověký hrad se tyčí nad městem a nabízí úchvatný výhled na celé pobřeží. Uvnitř hradu naleznete muzeum s expozicemi věnovanými historii a archeologickým nálezům oblasti.
  3. Botanické zahrady Minerva: Tyto krásné zahrady, které se nacházejí na svazích kopce nad městem, jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Zahrady obsahují mnoho vzácných rostlin a bylin, které byly v minulosti využívány místními lékaři.

Pobřeží Amalfi

Salerno je také ideálním výchozím bodem pro objevování slavného Amalfitánského pobřeží. Tento úsek pobřeží, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je známý svými malebnými vesnicemi, strmými útesy a krásnými plážemi. Mezi nejpopulárnější místa patří Positano, Amalfi a Ravello, kde můžete obdivovat okouzlující architekturu a nádherné výhledy.

Gastronomie

Italská kuchyně je proslulá po celém světě a Salerno není výjimkou. Místní restaurace nabízejí širokou škálu tradičních pokrmů, včetně čerstvých mořských plodů, domácích těstovin a vynikajících dezertů. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu – scialatielli, čerstvé těstoviny typické pro tuto oblast.

Doprava a ubytování

Díky novým leteckým spojům od společnosti Ryanair je nyní cestování do Salerna snadnější než kdy dříve. Město nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů po útulné penziony. Místní doprava je dobře organizovaná a umožňuje snadné cestování jak po městě, tak i do okolních turistických atrakcí.