Qatar Airways triumfuje: nejlepší letecká společnost roku 2024

Qatar Airways byla vyhlášena nejlepší leteckou společností roku 2024 portálem AirlineRatings.com. Tento titul získala díky kombinaci stáří flotily, bezpečnosti, zpětné vazby od cestujících a celkové bezpečnosti. Mezi dalšími oceněnými jsou Korean Air, Cathay Pacific a Air New Zealand, kterou Qatar Airways sesadila z trůnu.

„Staly se číslem jedna v mnoha klíčových oblastech, i když v top desítce bylo hodnocení velmi těsné,“ uvedl šéfredaktor portálu AirlineRatings Geoffrey Thomas. „Hodnocení cestujících nicméně Qatar Airways zajistilo náskok před všemi ostatními aerolinkami, přičemž zpětná vazba hojně zmiňovala skvělé služby,“ doplnil Thomas.

V první desítce se kromě již zmíněných společností umístily také Emirates, Air France/KLM, All Nippon Airways, Etihad, Qantas a Virgin Australia/Virgin Atlantic. Celkový seznam 25 nejlepších aerolinek zahrnuje také TAP Portugal, Turkish Airlines, Finnair, Lufthansa a Swiss.

Singapore Airlines byly oceněny za nejlepší první třídu, Qatar Airways za nejlepší obchodní třídu a palubní catering, Emirates za nejlepší premium economy a Air New Zealand za nejlepší ekonomickou třídu. Virgin Australia získala ocenění za nejlepší posádku a Qantas za nejlepší letištní salonky.

Mezi nejlepší nízkonákladové společnosti byly zařazeny easyJet, Ryanair, Norwegian, WizzAir, AirBaltic a FlyDubai, i když konkrétní pořadí nebylo stanoveno.

Nejlepší aerolinie pro rok 2024:

  1. Qatar Airways
  2. Korean Air
  3. Cathay Pacific Airways
  4. Air New Zealand
  5. Emirates
  6. Air France/KLM
  7. All Nippon Airways
  8. Etihad Airways
  9. Qantas
  10. Virgin Australia/Virgin Atlantic